نحوه انتقال قدرت در کمپرسور چگونه است ؟

کمپرسور باد چیست ؟
۱۱ آذر ۱۳۹۶
کمپرسور اسکرو چیست و در کجا استفاده می شود؟
۱۶ دی ۱۳۹۶

نحوه انتقال قدرت در کمپرسور چگونه است ؟

معملا کمپرسورهای ساخت داخل بصورت کوپل تسمه ای ساخته می شوند در این مدل از کمپرسورهای اسکرو انتقال قدرت بصورت تسمه و پولی بین الکتروموتور و واحد هواساز می باشد درصد انتقال قدرت در این سیستم ۹۰% می باشد و در حدود ۱۰% بصورت اتلاف انرژی در تسمه ها از بین می رود .

اعمال نیرو بصورت جانبی بروی بلبرینگهای واحد هواساز و الکتروموتور از معایب این سیستم می باشد ولی امکان تعویض نوع واحد هواساز و نوع الکتروموتور و تغییر فشار و دبی در صورت افزایش با تغییر پولی کمپرسور از محاسن این سیستم می باشد ولی در خرید می بایست مواظب ارایه کمپرسورهای دور بالا و استفاده از ایرند کوچکتر به جای ایرند استاندارد از دیگر معایب این سیستم می باشد .

سیستم کوپل مستقیم در کمپرسور اسکرو سایز بالاتر از ۹۰ کیلو وات توصیه می شوند چرا که در این قدرتها فشار بروی بلبرینگها زیاد بوده و از عمر مفید واحد هواساز می کاهد .

انتقال قدرت در این سیستم بصورت ۱۰۰% بوده و امکان تقلب در افزایش دور واحد هواساز وجود ندارد اما عدم کوپل صحیح خسارتهای جبران ناپذیری را به مجموعه وارد می کند و در این سیستم امکان تعویض مدل واحد هواساز و الکترو موتور نیست و می بایست از همان نوع و برند اولیه استفاده نمود .

لذا با توجه به شرایط اقتصادی ایران استفاده از مدلهای تسمه ای تا سایز ۹۰ کیلو وات و مدلهای کوپل مستقیم برای سایزهای بالاتر توصیه می شود هر چند در مدلهای خارجی تماما بصورت کوپل مستقیم ارایه می شوند .

چه موقع باید روغن کمپرسور اسکرو را تعویض کرد

در هر سرویس روغن می بایست تعویض گردد در صورتیکه هنوز زمان سرویس فرا نرسیده است ولی کمپرسور بدلیل دما بالا خاموش شده است دمای بالای ۱۰۰ درجه حتما می بایست چسبندگی روغن چک شود و در صورتیکه روغن بصورت اب مانند شده باشد حتما می بایست روغن کمپرسور اسکرو تعویض گردد .

نکته مهم در خصوص تعویض روغن کمپرسور اسکرو

هرگز روغن کهنه با روغن نو نباید استفاده شود روغن کارکرده خاصیت اسیدی دارد و عامل مهم در سوراخ شدن رادیاتورکمپرسور اسکرو نیز استفاده طولانی مدت از روغن اسیدی و کهنه در کمپرسور اسکرو می باشد . روغن پایه معدنی نباید با روغن سینتتیک در کمپرسور اسکرو مخلوط گردد.

ایا روغن هیدرولیک با گرید ۶۸ برای کمپرسور مناسب است

معمولا دیده می شود که روغن هیدرولیک ۶۸ بجای روغن کمپرسور اسکرو استفاده می شود لازم به توضیح است در نگاه اول در دیتا شیت روغن همه چیز برابر است ولی نکته در اینجاست که روغن کمپرسور اسکرو حاوی ماده ضد کف می باشد Anti Foam که در روغن هیدرولیک نیست و باعث عدم کف روغن در زمان استارت دستگاه و از جام کردن واحد هواساز جلوگیری می کند بارها دیده شده است .

وجود کف در سپراتور روغن باعت از کار افتادن فیلتر سپراتور و خروج روغن از کمپرسور بدرون خط تولید شده است لذا توصیه می شود از روغن کمپرسور بجای روغن هیدرولیک استفاده شود و استفاده از روغن هیدرولیک ریسک بالایی را در دما بالا و زمان استارت را دارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =